Sıkça Sorulan Sorular

Küresel Online nedir ?

“Küresel Online”, farklı mekânlardaki öğrenci ve öğretmenin ses, görüntü ve doküman paylaşımı yapabildiği çağımızın en modern interaktif eğitim modelidir. Küresel Online, internet üzerinde oluşturulan sanal sınıflarda yapılır.
Küresel Online; öğrencilerin okul derslerindeki ve sınavlardaki başarısını artırmak için MEB’in müfredatına göre hazırlanmış eğitim materyallerinin, binlerce içeriğin ( konu anlatımı, çalışmalar, testler, videolar, belgesel, ödev yaprakları, deneyler, kitaplar vb. ) ve detaylı raporlamanın yer aldığı gelişmiş bir uzaktan eğitim platformudur.
Bu platformda oluşturulan sanal sınıflara giren öğrenciler, alanlarında uzman öğretmenler tarafından verilen “Canlı Dersler”e katılarak öğretmenlerine soru sorabilir ya da öğretmenlerinin sorduğu sorulara aynı şekilde cevap verebilir.

Küresel Online Kimlere Yönelik?

Küresel Online, ilkokul 3 ve 4. sınıf, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. Sınıf,lise 9,10,11ve YGS-LYS öğrencilerine, hitap etmektedir. Küresel Online da tüm eğitim materyalleri (Canlı dersler, video dersler, soru çözümü videoları, konu testleri, denemeler…) sınıflara göre düzenlenmiştir.

Küresel Online Nasıl Kullanılır?

İnternet bağlantısı olan her yerden kullanıcı adı ve şifre girilerek kullanılır. Küresel Online dan yararlanmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayar yeterlidir. Küresel Online herhangi bir bilgisayar kurulumu veya CD gerektirmez. Yapılması gereken tek şey, kureselonlinek.wpengine.com adresine girerek üye olmaktır

Küresel Online Ne Kazandırır?

Dünyanın neresinde olursanız olun internet bağlantınızın olduğu her yerden Küresel Online’ na girip eğitim alabilirsiniz.Zamanınızı verimli bir şekilde kullanırsınız. Yolda, trafikte vakit kaybetmezsiniz.
Küresel Online da 365 gün, 24 saat eğitim imkânına sahip olursunuz. Küresel Online’ la evinizin konforunda eğitim alırsınız. Canlı derslere katılarak ücretsiz eğitim materyallerine (video soru çözümleri, konu testleri) sahip olursunuz.
Etkili ve yetkin bir psikolojik danışma ve rehberlik hizmeti alırsınız.

Küresel Online Öğrenciye Katkısı Nedir?

– Derste öğrendiklerini evde istedikleri kadar tekrar edebilirler.
– Sesli ve animasyonlu konu anlatımları, çalışmalar, çözümlü sorular, deneyler, belgeseller ve ödevler sayesinde konuyu daha iyi anlarlar.
– Binlerce soruluk testleri çözerek başarılarını artırabilir ve sınavlara hazırlanabilirler.
– Çalışmalarındaki başarı durumunu ayrıntılı şekilde raporlayabilirler.
– Öğretmenlerinin gönderdiği ödevlere, sınavlara ve dokümanlara ulaşabilirler.
– Türkiye genelinde yapılan ödüllü bilgi yarışmalarına katılabilirler.
– Derslerle ilgili en kapsamlı içeriğe en uygun fiyata sahip olabilirler.

Küresel Online Ailelere Katkısı Nedir?

– Çocuğunuzun bilgisayar başında eğitici ve eğlenceli bir şekilde zaman geçirmesini sağlayarak onu zararlı sitelerden koruyabilirsiniz.
– Çocuğunuzun ne kadar çalıştığını görebilir, test ve sınavlardaki başarısını takip edebilirsiniz.
– Çocuğunuzun etkileşimli etkinlikler, ödüllü yarışmalar ve eğitsel oyunlarla derslerden kopmadan, eğlenerek öğrendiğini gözlemleyebilirsiniz.
– Çocuğunuzun öğretmenleriyle iletişim kurabilir, çocuğunuza onlar tarafından atanan ödev ve dokümanları takip edebilirsiniz.
– Çocuğunuzun istediği her yerde, istediği konuyu, istediği kadar tekrar etmesi sayesinde çocuğunuza daha etkili ve daha ekonomik öğretim imkânı sunabilirsiniz.

Küresel Online Maliyeti Nedir?

Küresel Online da öğrencisiyseniz; ulaşım masrafınız yok demektir. Binlerce soruluk test ve deneme arşivinden ücretsiz olarak faydalanırsınız. Kitap giderlerini kapsayan harcamalardan tasarruf edersiniz. En önemlisi ise Küresel Online ile zamanınızı daha verimli kullanırsınız. Ders dışı faaliyetlerinize zaman ayırma fırsatı bulursunuz. Kısacası Küresel Online ile her açıdan tasarruf edersiniz. Üstelik sadece istediğiniz derslere girdiğiniz için ilgi duymadığınız ya da ihtiyacınızın olmadığı derslere ve konulara ücret ödemezsiniz.

Küresel Online da Canlı Derslere Katılmak İçin Neler Gerekli?

Canlı dersler internet üzerinden yapıldığı için derslere katılmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayarınızın olması yeterli. Bir hoparlör ve basit bir kulaklık edinerek derslere katılıp öğretmenlerimize canlı bir şekilde soru sorup öğretmenlerimizin sordukları sorulara cevap verebilirsiniz.

Küresel Online Öğretmenleri Kimlerdir?

Küresel Online öğretmenleri, uzman eğitimcilerdir. Küresel Online Öğretmenleri aynı zamanda uzaktan eğitim sistemlerine uygun eğitim materyalleri (Etkileşimli uygulamalar, konu pekiştirici animasyon anlatımları vb.) tasarlayan ve bu alanda tecrübe kazanmış “uzman” eğitimcilerdir.

Küresel Online’ nın Diğer Eğitim Kurumlarından (Dershane, Etüt Merkezi vs.) Farkı Nedir?

Küresel Online’ na üye olduğunuzda Türkiye’nin neresinde olursanız olun, uzman öğretmenlere evinizin sıcak ve rahat ortamında ulaşmış olursunuz.
Küresel Online da “Arka Sıra” yoktur. Tüm öğrenciler aynı eğitimi alır ve aynı ilgiyi görür. Küresel Online’ na 7/24 ulaşabilirsiniz.
Küresel Online da dikkatinizi dağıtacak unsurlar bulunmadığı için derse tam anlamıyla odaklanabilirsiniz.
Küresel Online da dersler daha verimlidir. Dersler sunum şeklinde önceden hazırlandığı için sıradan bir dersteki gibi öğretmenin tahtaya yazmasını beklemez, tahtadakini defterinize geçirmek için vakit kaybetmezsiniz. Dersle ilgili size sunulan dokümanları kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Küresel Online da izlediğiniz canlı dersin videosunu izleyebilirsiniz. Küresel Online , ulaşımda kaybedeceğiniz zamanı size kazandırır. Yol, yemek gibi ekstra masraflardan tasarruf etmenizi sağlar.

Küresel Online’ nın Üyelik Süresi Ne Kadardır?

Küresel Online üyelik süresi üyeliğin başlatıldığı tarihten itibaren 1 (Bir) yıldır. Sistem üyelik süresi dolmadan 1 ay önce üyeliğin yenilenmesi konusunda kullanıcıyı uyarır. Küresel Online’a yılın herhangi bir tarihinde de üye olunabilir

Küresel Online’ na Nasıl Üye Olabilirim?

kureselonlinek.wpengine.com ‘a giriş yapıp “Üye Ol” yazısına tıklayıp belirtilen adımları gerçekleştirerek üye olabilirsiniz